chillwagon

29.07.2022

Spacerange Stage

Początek działalności chillwagonu datuje się na 2018 rok. Jego powstanie zainicjował weteran polskiej sceny hip hop – Borixon, którego określa się jako ojca chillwagonu. Głównym założeniem chillwagonu jest jakikolwiek brak założeń. Grupa bazuje na działaniach wywołujących szok, niedopowiedzeniach i nowoczesnym podejściu do muzyki, sposobu jej prezentowania, a przede wszystkim życia. Bez skrupułów można pokusić się o stwierdzenie, że chillwagon to przyszłość, która wymyka się poza wszelkie ramy.

Choć skład zespołu nigdy nie został ściśle określony, w dotychczasowych produkcjach supergrupy uczestniczyli: Borixon, ReTo, Żabson, Qry, Kizo, ZetHa, olszakumpel, MajkelBuszu, Szpaku, Kooza, Tomasz. Część z wymienionych dołączyła do jej struktur dzięki zorganizowanej przez ekipę akcji “chillwagonchallenge”, która polegała na castingu dla mniej znanych, ambitnych twórców muzycznych.

Supergrupa jak dotąd wypuściła dwie płyty. Pierwsza z nich miała premierę 6.12.2019, jej fizyczne wydanie było ograniczone do piętnastu tysięcy sztuk. By ją nabyć fani musieli przejść grę, po zakończeniu której odblokowywała się możliwość zamówienia. Album już w preorderze uzyskał status Złotej Płyty, a dzięki wyświetleniom streamingowym osiągnął kolejny sukces w postaci Platynowej Płyty. Kolejny krążek zespołu pojawił się 18.12.2020. Tym razem wydanie było dużo bardziej rozbudowane, ponieważ wydanie fizyczne zawierało aż trzy płyty CD. Na płycie pojawili się też nowi członkowie.

chillwagon można określić jako ekspertów od hitów podbijających playlisty słuchaczy. Najczęściej wyświetlanym utworem zespołu pozostaje “@”, który w serwisie YouTube wyświetlono ponad 60 milionów razy, następnymi w kolejce są “jolka” – ponad 36 milionów, “kwit” – ponad 30 milionów, “jumper” – ponad 26 milionów. chillwagon dostał nagrodę publiczności na gali Popkillery organizowanej przez serwis muzyczny Popkiller w 2020 roku.

Sukces supergrupy był kołem zamachowym do stworzenia agencji spacerange (wcześniej chillwagon.co), która jest odpowiedzialna za działania muzyczne, biznesowe i współtworzone z artystami brandy.

Przewiń do góry