olszakumpel

29.07.2022

Spacerange Stage

Olszakumpel (Krystian Olszewski) urodził się w 1997 roku w Płocku. Swoją internetową działalność olsza rozpoczął w 2016 roku, gdzie głównie pojawiał się na streamach Xayoo – byłego profesjonalnego e-gamera. Mniej więcej w tym samym czasie Krystian zaczął nagrywać w domowych warunkach rap, jednak większość jego produkcji z tego czasu nie trafiła nigdy do internetu. Artysta jednak stopniowo nabierał odwagi ku wyjściu do szerszej publiczności, co poskutkowało sukcesem krótkiego utworu “Fanka”.

Zachęcony przytoczonym sukcesem olsza w 2018 roku prezentuje fanom nielegal “Gameplay”. Album zawierał osiem numerów, każdy z nich był bezpośrednim nawiązaniem do gier komputerowych. Materiał był dostępny w formie cyfrowej oraz fizycznej.

W 2019 roku olszakumpel wziął udział w skautingowej akcji chillwagonu – #chillwagonchallenge, w ramach której nagrał utwór zatytułowany “Chillrocket”. Raper wystąpił w finale akcji, gdzie zdobył największą popularność spośród wszystkich uczestników akcji. Dzięki temu olszakumpel dołączył do zespołu chillwagon oraz został podopiecznym agencji SpaceRange (wcześniej chillwagon.co).

Pierwszym przetarciem z zespołem chillwagon był udział w singlu “jolka”, który w serwisie YouTube zdobył ponad 36 milionów wyświetleń. Kolejnym krokiem olszykumpla był solowy album zatytułowany “KUMPEL”. Płyta miała swoją premierę 16.04.2021 i zawierała dwanaście utworów. Wśród gości między innymi pojawili się: Qry, ZetHa, Kuqe2115. Album wyróżniał się niestandardową promocją – na jego potrzeby zostały stworzone komiksy, których lektorem był sam autor. Wydanie wyróżniało się oprawą graficzną wydania deluxe, które przedstawiało animowany blok oraz komponentami: unikalny kufel piwa, podkładka pod kufel, otwieracz do piwa, brelok oraz koszulka.

Przyrostek “kumpel” w pseudonimie płockiego rapera nie jest przypadkiem. Jego bezpośredni sposób pisania wersów sprawia, że słuchając jego muzyki można poczuć się jak podczas rozmowy z kumplem. Olszakumpel w sposób szczególny dba o bezpośredni kontakt ze swoimi fanami, za sprawą streamów na twitchu i bezpretensjonalnym stylem w prowadzeniu swoich social mediów.

Krystian jest związany z 024 KUMPLE. Jest to ekipa najbliższych przyjaciół rapera, z którymi dzieli wspólną pasję do gier komputerowych oraz spędza czas na tworzeniu muzyki.

Przewiń do góry