ZetHa

29.07.2022

Spacerange Stage

ZetHa, czyli Jakub Zdziech swoją karierę rozpoczął pod skrzydłami Borixona oraz wytwórni NewBadLabel. Kielecki raper jest bardzo zżyty ze swoim miastem, czego dowód stanowi muzyczna twórczość Kuby.

Styl ZetHy charakteryzuje charyzma, pozytywny vibe i staroszkolny realtalk na nowoczesnych bitach. Połączenie tych cech zostało docenione przez młodszych i starszych słuchaczy.

Przełomowym momentem w jego muzycznej karierze był udział w projekcie chillwagon, dzięki któremu artysta zyskał szerokie uznanie wśród fanów, jak i w środowisku hip-hopowym. Najpopularniejszym kawałkiem w dotychczasowej karierze Zeciaka pozostaje “Wesoły utwór o smutnych rzeczach”, w którym udzielił się także Borixon i ReTo. Utwór ten uzyskał 18 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. W swojej karierze ZetHa między innymi współpracował z takimi artystami jak: OKI, Szpaku, Kizo czy MiłyATZ.

Raper wziął też udział w siódmej edycji programu “Młode Wilki” tworzonego przez redakcję Popkiller. Założeniem programu jest popularyzacja twórczości młodych, utalentowanych twórców.

ZetHa po wydaniu trzech solowych mixtape’ów dołączył do ekipy chillwagon, w ramach której zostały wydane dwa wydawnictwa i oba z nich zaliczyły gigantyczny sukces komercyjny. W międzyczasie ZetHa połączył siły z jednym z członków chillwagonu – wraz z Qry’m wydali płytę pod tytułem “Resoraki”. Rok 2021 był również bardzo pracowity dla Kuby, ponieważ wydał on dwa albumy – “Bohaterowie podwórek” oraz “9”. Pierwsza z wymienionych stanowiła pomost pomiędzy nowoczesnymi brzmieniami, a trueschoolową stylówką jednocześnie nie zamykała się w konkretnym stylu, a raczej śmiało eksperymentującej formie. Na płycie znajdziemy trapowe brzmienia, koncertowe hymny czy nie unikające śpiewu utwory.

Druga z wymienionych płyta, “9” była dla fanów niespodzianką dodaną do wersji preorderowej Bohaterów podwórek. Album ten był zapowiadany przez dość długi okres, podczas którego nawet najwierniejsi fani zaczynali tracić wiarę w jego ukazanie. Kuba jednak postanowił docenić ich cierpliwość w postaci prezentu, którym była EPka składająca się z dziewięciu utworów. Na płycie gościnnie udzielili się Żabson i olszakumpel w utworze “Polskie Ciężkie Trapisko”.

2022 rok ZetHa otworzył albumem “BON APPETIT”, który współtworzył wraz z ReTo i Wrooblem.

Przewiń do góry