Ero wystąpi na Sun Festival 2022!

Ero to jedna z najważniejszych postaci w świecie polskiego hip-hopu, która kładła fundamenty pod znaną nam obecnie kulturę. Początek działalności rapera, można datować na 1996 rok, gdy razem z Kosim, Donim i Fosterem oraz producentem muzycznym Kubą O. założył skład JWP. Członkowie grupy, okazjonalnie pojawiali się na wydawnictwach innych raperów, co przynosiło rozpoznawalność marce JWP.

Gościnne występy rapera, powodowały ciągłe pytania, kiedy pojawi się solówka? Na to słuchacze musieli poczekać bardzo długo, jednak nie zostali z niczym. Warto wspomnieć dokonania w ramach projektu PCP oraz 2005 rok, gdy Ero razem z Siwersem i Łysolem, założyli skład Bez Cenzury. Ich album 'Klasyk’, stał się niesamowicie ważną pozycją na polskim rynku hip-hopowym i dziś jest bardzo często wspominany. Później były dokonania z ekipą JWP, jednak pytania o solowy album nie ustawały.

W końcu, w 2019 roku, nakładem Def Jam Recordings Poland, ukazał się solowy krążek 'Elwis Picasso’, który został bardzo ciepło przyjęty przez fanów oraz krytykę. Na szczęście, na kolejną solówkę nie trzeba było długo czekać, bo w 2021 roku, do sprzedaży trafił album 'Eroizm’, który również spotkał się z ciepłym przyjęciem publiczności i krytyki.

Ero to postać, której nie można nie znać, tym bardziej, jeżeli ktoś uważa się za słuchacza rapu. Artysta ma na koncie współprace z takimi artystami jak: Sokół, Molesta Ewenement, Wigor Mor W.A., Pih, Pyskaty, Pokój z widokiem na wojnę, WSRH, Miuosh czy Dixon37.

Przewiń do góry