Gruby Mielzky wystąpi na Sun Festival

Gruby Mielzky to jedna z tych postaci na scenie, o której śmiało można powiedzieć, że jest prawdziwa i szczera do bólu. Raper rozpoczął swoją drogę nielegalem ’Umrzeć w superbutach’, który pojawił się w 2006 roku, jednak przełom przyszedł trochę później. Z pewnością, za punkt zwrotny można uznać album ’Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle’, który ukazał się w 2012 roku, nakładem Szpadyzor Records. Krążek okazał się hitem wśród odbiorców i dzisiaj uznawany jest za bardzo ważną pozycję w dyskografii artysty.

Kolejne wydawnictwa, którymi były ’1,5′, ’Miejski patrol’ i przede wszystkim ’Komik z depresją’, ugruntowały pozycję Mielona na scenie. Dzięki nim, raper stał się jedną z ważniejszych i bardziej autentycznych postaci na polskiej scenie. Po premierze 'Komika z depresją’, raper potrzebował chwili oddechu i jednocześnie pożegnał się ze Szpadyzor Records, przechodząc do wytwórni ’2020′. To wszystko zaowocowało albumem 'Do wesela się zagoi’, który jest bardzo szczerą i osobistą pozycją w dyskografii Mielzkiego.

Na ostatnio wydanym krążku, pojawili się tacy goście jak: Miły ATZ, Słoń, Sarius, CatchUP, Małpa czy Undadasea. To tylko podkreśliło, że Mielon to bardzo wszechstronny artysta, który lubi eksperymentować, pozostając dalej, bardzo autentyczny i zaangażowany w kulturę.

Raper ma także na koncie współprace z takimi artystami jak: Taco Hemingway, Ortega Cartel, DonGURALesko, Włodi, Białas, Quebonafide, Kuba Knap czy Bonson. Śmiało można też stwierdzić, że twórczość Grubego Mielzkiego oraz jego koncerty, to czysty hip-hop.

Przewiń do góry