Paluch wystąpi na Sun Festival 2022!

Paluch, to polski raper, autor tekstów, założyciel wytwórni B.O.R. i jedna z najciekawszych postaci na polskiej scenie hip-hopowej. Jego albumy rozeszły się w nakładzie pół miliona egzemplarzy, a ta liczba stale rośnie.

Artysta debiutował w 2004 roku, nielegalem pod tytułem ’Życie jest piękne’, który mocno zaznaczył jego pozycję na podziemnej scenie. Kolejnym krokiem było dołączenie do grupy Aifam, z którą Paluch nagrał album ’Nasza rewolucja’, który do dziś jest uznawany za klasyk gatunku. Kolejnym krokiem, był wydany w 2007 roku nielegal ’Biuro Ochrony Rapu’, co tylko było drogą do legalnego krążka 'Pewniak’ z 2009 roku.

Kolejne lata to pasmo sukcesów i założenie wytwórni ’B.O.R.’, która stała się dla wielu słuchaczy hip-hopu, synonimem wysokiej jakości rapu. Nie można zapomnieć o świetnie przyjętych krążkach artysty jak: ’Sytetyczna Mafia’, 'Niebo’, 'Lepszego życia diler’, ’10/29′, 'Ostatni krzyk osiedla’, 'Złota Owca’, 'Czerwony dywan’ czy 'Nadciśnienie’, które w większości pokryły się platynowymi wyróżnieniami.

Trudno przejść obojętnie obok twórczości Palucha, która angażuje i daje do myślenia. Artysta ma także spore grono współprac na swoim koncie, z którym warto wymienić te z: WSRH, Szpakiem, Kaczorem, Kajmanem, Guralem, Borixonem, Miuoshem czy Onarem.

Single takie jak ’Szaman’, ’Gdybyś kiedyś’ czy ’Kontrola jakości’, to prawdziwe hity, które znają tysiace słuchaczy w Polsce i które zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Śmiało można stwierdzić, że twórczość Palucha, to obecnie klasyka gatunku.

Przewiń do góry