KęKę wystąpi na Red Stage!

Kękę to raper, który rozpoczął swoją działalność jeszcze w 2001 roku, działając w radomskim podziemiu. Na swój pełnoprawny debiut, przyszło mu czekać aż do 2013 roku, gdy nakładem wytwórni PROSTO., ukazał się album ’Takie rzeczy’. Był to dopiero wstęp, do spektakularnej kariery, która cały czas zaskakuje.

W legendarnej wytwórni pojawił się także album ’Nowe rzeczy’, na którym znalazł się między innymi hitowy singiel ’Wyjebane (tak mocno)’. Piosenka stała się hitem, wybijając pseudonim rapera do szerokiej świadomości, co było tylko zwiastunem kolejnych ruchów. Kolejny krążek rapera, 'Trzecie Rzeczy’ to także przełom osobisty i założenie swojej wytwórni ’Takie Rzeczy Label’, pod szyldem której, do dzisiaj ukazują się wszystkie rzeczy wydawane przez artystę.

Wartym odnotowania jest kolejny, wydany w 2018 roku album, ’To Tu’, który jak podkreślał sam raper, był podkreśleniem osiągnięcia równowagi życiowej i znalezienia swojego miejsca na ziemi. Wydawnictwo promowane było między innymi singlem ’Cesarz’, który stał się prawdziwym hitem.

Kolejne albumy rapera, ’Mr Kękę’ i ’Siara’, to podkreślenie jego mocnej pozycji na scenie, która dzisiaj jest niezaprzeczalna. Kękę porusza tłumy, a jego utwory to coś więcej niż tylko hip-hop, ale także zmuszające do refleksji, prywatne opowieści.

Utwory rapera, to często coś w rodzaju szczerej wypowiedzi na temat swojego życia lub obserwacja otoczenia i szczery komentarz, często okraszony specyficznym poczuciem humoru. Kękę ma także na koncie współprace z takimi artystami jak: Sokół, Białas, Czarny HiFi, Quebonafide, Sarsa, Andrzej Grabowski, Paluch czy Taconafide.

Przewiń do góry