O.S.T.R. wystąpi na SUN FESTIVAL

O.S.T.R. to postać, której nie trzeba przedstawiać słuchaczom hip-hopu w Polsce. Muzyk, instrumentalista, producent, raper i autor 25 autorskich albumów, to niekwestionowana legenda gatunku.

Pięciokrotny laureat Fryderyka, laureat Bestsellera Empiku 2016 oraz O!Lśnienia Onetu 2016. Posiadacz 8 platynowych i 6 złotych płyt, z każdym kolejnym wydawnictwem udowania, że cały czas ma wiele do powiedzenia. Jego spojrzenie na wiele spraw, cały czas jest świeże i tożsame ze słuchaczami, których ciągle przybywa i którzy bardzo chętnie kupują jego płyty. Sprzedaż albumu 'Życie po śmierci’, przekroczyła 100.000 egzemplarzy, będąc najlepiej sprzedającym się albumem w 2016 roku.

O.S.T.R., od 20 lat jest obecny na scenie i jak sam podkreśla, ciągle jest w trasie, która za każdym razem, cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy. Doceniony przez Czesława Niemena, współpracował z Michałem Urbaniakiem, Januszem Grzywaczem, a z Katarzyną Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013.

Po 7 latach przerwy, MTV postanowiło przywrócić format ’Unplugged’, a jako pierwszego, polskiego artystę, wybrano właśnie O.S.T.R.-a, którego akustyczny krążek, zyskał uznanie odbiorców, którzy niekoniecznie związani są z hip-hopem.

Artysta jest również doceniany za granicą, a na jego koncie widnieją współprace z artystami z Holandii, USA czy Wielkiej Brytanii. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills.

O.S.T.R. to także lokalny patriota, od zawsze podkreślający w swojej twórczości, związanie z rodzinną Łodzią. W 2017 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela oraz odznaczenie Zasłużony dla Miasta Łodzi.

Prywatnie, mąż, ojciec dwóch synów i skromny człowiek, który uwielbia rozmawiać.

Przewiń do góry