SOKÓŁ NA SUN FESTIVAL

Sokół to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych raperów na polskiej scenie hip-hopowej. Początek działalność warszawskiego weterana sceny, datuje się na 1996 rok, gdy działał razem z Pono w duecie, jako TPWC. Rok później, artyści połączyli siły z Fundacją Nr. 1 i tak powstał legendarny ZIP Skład, który, jak sam podkreśla artysta, jest kolektywem przyjaciół, których łączy nie tylko muzyka.

Podczas trwającej 25 lat kariery artystycznej, Sokół odniósł niebywałe sukcesy ze składem WWO, współtworzonym z Jędkerem i DJ-em Deszczu Strugi, ponownie z Ponem jako duet Sokół&Pono i z Marysią Starostą, z którą nagrał dwie, bardzo dobrze przyjęte płyty, będąc dzisiaj uznawane za klasyki.

W w temacie działalności rapera, nie można zapomnieć o założeniu marki PROSTO., która przez lata była jedną z najszybciej rozwijających się, niezależnych wytwórni hip-hopowych, połączonych ściśle z niesamowicie popularnym, brandem odzieżowym. Nazwa PROSTO. to dzisiaj synonim, wysokiej jakości, do której przyzwyczaił swoich słuchaczy Sokół.

Fani artysty wiele lat domagali się solowego albumu i w końcu, w 2019 roku pojawił się pierwszy solowy album artysty, zatytułowany ‘Wojtek Sokół’. Wydawnictwo zostało bardzo dobrze przyjęte przez fanów i krytykę, uzyskując status potrójnej platyny!

To tylko napędziło artystę do dalszych działań i po świetnie przyjętych koncertach solowych, Sokół zaprezentował w 2021 album ‘NIC’, który obecnie ma status platynowej płyty.

Postać Sokoła znana jest nie tylko miłośnikom hip-hopu i śmiało można powiedzieć, że o jego twórczości słyszał każdy w kraju. Raper ma na swoim koncie także występy dubbingowe, własne audycje w radiu, a mieszkańcy Warszawy, cały czas czekają, aż będzie głosem metra. Swego czasu powstała nawet petycja, by raper został oficjalnym głosem Warszawskiego Metra. Artysta, z wrodzoną skromnością podziękował i przyznał, że nie spodziewał się wydarzenia na taką skalę.

Podczas koncertów Sokoła panuje jedna zasada, wszystkie ręce mają być w górze i tego nigdy nie brakuje. Wszystko oczywiście przy chóralnym wsparciu zebranego tłumu, który zna każdy tekst.

Przewiń do góry